Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 05:00
Reklama

Wiadomości 11 lutego 2017 - Groźne potrącenie pieszego na ulicy Kolejowej w Nysie.

Wiadomości 11 lutego 2017 - Groźne potrącenie pieszego na ulicy Kolejowej w Nysie.

Groźne potrącenie pieszego na ulicy Kolejowej w Nysie.
Zima nie odpuszcza - lód, śnieg, mgła. Warunki drogowe nie ulegają poprawie, a co za tym idzie nietrudno o wypadek. Monitoring miejski zarejestrował potrącenie pieszego na ulicy kolejowej w Nysie. Wystarczyła chwila nieuwagi i doszło do nieszczęścia.

___________________

Czy nauczyciele będą strajkować?
17 lat temu wprowadzono w Polsce 6 klasowe podstawówki i 3 letnie gimnazja. Chociaż reforma była nie w smak licznym grupom nauczycieli i rodziców, obyło się bez protestów i strajków. Teraz jest inaczej - od grudnia ubiegłego roku Związek Nauczycielstwa Polskiego realizuje procedurę sporu zbiorowego, która ma się zakończyć ogólnopolskim strajkiem nauczycieli. 

__________________________

Obwodnica Nysy coraz bliżej.
GDDKi A nie wyklucza otwarcia części drogi jeszcze w pierwszej połowie roku.Temat ten wzbudza bardzo duże zainteresowanie mieszkańców.

______________________________

Co było przyczyna awarii ciepłociągu NEC?
Pod koniec stycznia w Nysie doszło do awarii głównego rurociągu, przesyłającego ciepło na osiedle Podzamcze. Usuwanie awarii trwało półtora dnia, jak się okazało była to jedna z poważniejszych usterek sieci Nyskiej Energetyki Cieplnej ostatnich lat, a przyczyna to prawdopodobnie powodziowe usterki z przed 20 lat.

___________________________

Trwa licytacja działek dla młodych.
Trwa licytacja działek przy ulicy Orzeszkowej w ramach programu gminnego pod nazwą "Nysa- tu się żyje!". Kolejne małżeństwa licytują działki, a chętnych jest coraz więcej.

____________________

Piwo trunek znany od stuleci.
Piwo – trunek znany od stuleci, otrzymywany przez fermentację ze słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody. Najczęściej spożywany napój alkoholowy i podobno trzeci – po wodzie i herbacie – najpopularniejszy napój na świecie. Piwo to także cześć historii naszego miasta, a nyskie piwowarstwo stało się przedmiotem wykładu zorganizowanego w nyskim muzeum.

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: JJTreść komentarza: Jak zwykle, dowiemy się po czasie, jak już ktoś trafi do szpitala.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:46Źródło komentarza: Woda w Nysie - może być skażona bakteriami coli - wynik 58 jtkAutor komentarza: GolemTreść komentarza: Pozbyto się bufona i nieroba , lasego na kasę , jeszcze go wyrzuca z basenu i będzie kumulacja , do łopaty gnojaData dodania komentarza: 25.02.2025, 14:52Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: KibicTreść komentarza: To się dziejeData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:16Źródło komentarza: Goświnowice chcą odwołać sołtysa Kwiatkowskiego.Autor komentarza: Ryszard BobekTreść komentarza: A ja czytelnik sugeruje Panu Piotrowi Bobakowi - roszadowemu sekretarzowi miasta, żeby pisząc posta na profilu burmistrza miasta bardziej uważał na słowa, bo poziom bardzo Pan zaniża. - w mojej subiektywnej ocenie Także w mojej subiektywnej ocenie wyjasnie dlaczego jest pan roszadowym sekretarzem - zmiana z wiceburistrza na sekretarza to kpina z ustawy o samorządzie gminnym i próba obejścia prawa, polegajaca na obejsciu zakazu łaczenia mandatu radnego powiatowego z funkcją wiceburmistrza. Zapytam, bo przyznam, że nie sprawdziłem, czy po tej zmianie schemat ogranizacyjny gminy uległ zmianie? Czy zmienono Panu faktyczny przydział czynności? Czy naprawde Elwira Slimak przejęła Pańskie obowiązki a Pan jej, czy raczej pozostaliście faktycznie przy tym samym wymieniając się tylko tabliczkami na drzwiach? Wie Pan co to jest w prawie czynnośc pozorna? NIe to prosze sie dokształcić.Data dodania komentarza: 8.02.2025, 11:04Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Bogdanowski już przepraszał , że źle puknął.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 14:28Źródło komentarza: Radny Bogdanowski puknął w głowę radnego Siwego... czyżby zabrakło mu słów?
Reklama
Reklama