Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 03:15
Reklama

Wiadomości 18 listopada 2016 - histeria czy argumenty opozycji przeciw DEKADZIE?

Wiadomości 18 listopada 2016 - histeria czy argumenty opozycji przeciw DEKADZIE?

 

 

 

 

Czy opozycja totalna dotarła do Nysy? Czy sytuacja polityczna w Nysie jest kopią tej w całym kraju?
Budowa galerii handlowej w Nysie będzie największą komercyjną inwestycją ostatnich lat. Z kosztem Ponad 100 mln zł byłaby po przebudowie zbiornika wodnego i budowie obwodnicy trzecia pod względem wartości. Nie dziwią więc emocje i walka polityczna wokół decyzji zmiany planu zagospodarowania, tym bardziej, że 600 nowych miejsc pracy, na które liczy burmistrz Nysy to byłby największy sukces tej kadencji.

______________

poseł Janusz Sanocki zostanie piwowarem.
Po materiale podajemy ciekawą informację z ostatniej chwili. Do naszej redakcji trafił interesujący dokument. W ubiegłym miesiącu powstała w Nysie spółka pod nazwą Książęcy Browar Nysa, pomysł na lokalne piwo cieszy, jednak najbardziej interesujące są osoby wspólników.
W zarządzie zasiadają radny Ligii Nyskiej Piotr Smoter i Anna Pyka była prezes nyskiego MZK, wśród udziałowców  oprócz dwóch znanych nyskich przedsiębiorców znalazł sie poseł Janusz Sanocki.

____________________________

Monitoring chroni nasze mienie.
Po raz kolejny nyski monitoring uniemożliwił dokonanie przestępstwa. Jak mówi komendant straży miejskiej, w Nysie już nikt nie będzie bezkarnie popełniał wykroczeń w obrębie miasta objętym monitoringiem, bowiem czas reakcji od pojawienia się zagrożenia do wizyty patrolu policji na miejscu trwa maksymalnie 5 minut.

______________________________

Kolejny prezes MZK odwołany.
Kilka dni temu , na wniosek burmistrza Kolbiarza, rada nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie odwołała prezesa Marka Szczepanika. Doszło do tego zaledwie po pół roku od powołania nowego prezesa.

_______________________________

Młodzi o patriotyzmie.
Dzień niepodległości już za nami, ale warto posłuchać jeszcze kilku nut w świetnym wykonaniu laureatów 17 Festiwalu Pieśni Polskiej Niepodległej i zastanowić sie nad tym jak patriotyzm widzi młodsze pokolenie.

____________________________

Charytatywnie po raz kolejny.
Imprez charytatywnych nigdy nie jest zbyt wiele, szczególnie jeżeli można posłuchać występu gwiazd. Niebo czeka wciąż na odważnych - pod takim hasłem od wielu lat organizowane są akcje charytatywne w ramach wydarzenia "Ludzie-ludziom". Tym razem zbiórkę zorganizowano na rzecz dwójki dzieci Białej Nyskiej.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gomorka 12.12.2016 16:40
Nyska Camorra brzmi fajnie, a nawet dumnie. I pisać też będzie o czym bo nazwisk tam co niemiara. Zarządy gminnych spółek, wszyscy przyjęci do urzędu, jednostek gminnych. Można by podzielić na działy np. Piotr Bobek i jego znajomi, Magda Zioło i jej partner i ich koledzy, osoby z rodziny Kolbiarza (przysłowiowa nyska Edytka), albo instytucjonalnie, np: urząd pracy, urząd miasta.

,ndragheta 10.12.2016 18:02
Trzeba założyć taki profil, Nyska Camorra, i tam wpisać wszystkich, którzy dostali pracę o Kordka. Adrian Kołodziej ma na razxie pól etatu i najniższą krajową. Za chwilę będzie miał etat i podwyżkę. Fajny chłopak z tego Adriana.

nyskie ZOO 10.12.2016 13:31
konkurs na Kołodzieja wygrywa Kołodziej i jak tu nie cenić stabilności życia w naszym cudnym mieście.

Anders 10.12.2016 13:33
a kogo ma zatrudniać? Obcych nie sprawdzonych ludzi? Może od Sanockiego?

7 Gb 10.12.2016 14:24
Tak masz rację baranie Anders, ma zatrudnić swoich, wyłacznie Misiewiczów koniecznie

o złotych 09.12.2016 18:44
Kolejny lizus ze słoikiem wazeliny jako wyposażeniem służbowym. Jego narzeczona już pracuję w urzędzie.

Kolbiarz wek z Nysy 09.12.2016 18:42
Skandal, było łącznie 7 kandydatów, i każdy, jak przewiduję, ukończył ten sam kierunek, co Adrian.

teatrzyk nyski im.KK 09.12.2016 18:40
Uwaga, uwaga! Adrian Kołodziej vel Edytka, zgodnie z moimi przewidywaniami okazał się najlepszy (podobnie jak Szymon bednarz, Magda Zioło, Edyta Kolbiarz i wielu innych) i dostał pracę w urzędzie. Gratuluję!!!! http://www.bip.nysa.pl/pliki/.MAGDA INFO PUBL/150-159/informacja o wyniku naboru do IN.pdf

teatrzyk nyski im.KK 22.11.2016 13:48
Uwaga - konkurs na Edytkę w kolejnym wydaniu. http://www.bip.nysa.pl/pliki/.MAGDA INFO PUBL/150-159/informacja o wyniku naboru do IN.pdf Zgadujcie, pod kogo są wymagania? Moim zdaniem, jest to Adrian Kołodziej, członek stowarzyszenia "60tysięcy" i wierny sługa Kolbiarza. Kto obstawia inaczej?

n 22.11.2016 15:45
zobaczymy

Jacuś 09.12.2016 17:57
I wygral. Na bipie sa wyniki

M 21.11.2016 15:12
Jak to Monika piękna kobieta, wygląda jak anioł.

nn 20.11.2016 20:39
Dziękuję Panu Marcinowi za komentarz i cytat po koncercie Pani Moniki ...

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: JJTreść komentarza: Jak zwykle, dowiemy się po czasie, jak już ktoś trafi do szpitala.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:46Źródło komentarza: Woda w Nysie - może być skażona bakteriami coli - wynik 58 jtkAutor komentarza: GolemTreść komentarza: Pozbyto się bufona i nieroba , lasego na kasę , jeszcze go wyrzuca z basenu i będzie kumulacja , do łopaty gnojaData dodania komentarza: 25.02.2025, 14:52Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: KibicTreść komentarza: To się dziejeData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:16Źródło komentarza: Goświnowice chcą odwołać sołtysa Kwiatkowskiego.Autor komentarza: Ryszard BobekTreść komentarza: A ja czytelnik sugeruje Panu Piotrowi Bobakowi - roszadowemu sekretarzowi miasta, żeby pisząc posta na profilu burmistrza miasta bardziej uważał na słowa, bo poziom bardzo Pan zaniża. - w mojej subiektywnej ocenie Także w mojej subiektywnej ocenie wyjasnie dlaczego jest pan roszadowym sekretarzem - zmiana z wiceburistrza na sekretarza to kpina z ustawy o samorządzie gminnym i próba obejścia prawa, polegajaca na obejsciu zakazu łaczenia mandatu radnego powiatowego z funkcją wiceburmistrza. Zapytam, bo przyznam, że nie sprawdziłem, czy po tej zmianie schemat ogranizacyjny gminy uległ zmianie? Czy zmienono Panu faktyczny przydział czynności? Czy naprawde Elwira Slimak przejęła Pańskie obowiązki a Pan jej, czy raczej pozostaliście faktycznie przy tym samym wymieniając się tylko tabliczkami na drzwiach? Wie Pan co to jest w prawie czynnośc pozorna? NIe to prosze sie dokształcić.Data dodania komentarza: 8.02.2025, 11:04Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Bogdanowski już przepraszał , że źle puknął.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 14:28Źródło komentarza: Radny Bogdanowski puknął w głowę radnego Siwego... czyżby zabrakło mu słów?
Reklama
Reklama