Tanie projekty domów parterowych bez garażu
Wiele osób decyduje się na budowę domu ze względu na oszczędność – zależy im na zamieszkaniu we własnych czterech kątach, ale chcą też maksymalnie zredukować koszty. W takiej sytuacji projekty domów parterowych bez garażu są najlepszym rozwiązaniem. Budynki parterowe są tańsze w budowie od piętrowych, a rezygnacja z garażu pozwala te koszty dodatkowo obniżyć. Dzięki temu osoby z ograniczonym budżetem mogą cieszyć się stosunkowo dużą przestrzenią mieszkalną. Warto pamiętać, że garaż można zbudować w późniejszym terminie lub zastąpić wiatą. Wiele osób decyduje się też po prostu parkować na posesji lub na ulicy przed domem.
Wybór parterowego domu bez garażu pozwala na spore oszczędności, ale warto pamiętać, że rozplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie wywołuje efekt większej przestrzeni. Można go jeszcze wzmocnić stosując duże przeszklenia – przy okazji doświetli to dom.
Projekty domów parterowych bez garażu na małą działkę
Bywa, że posiadamy dość niewielką ziemię, a z jakiegoś powodu budowa dwupoziomowego domu nie wchodzi w grę. Parterowe domy mają wiele zalet, ale trzeba liczyć się z tym, że zajmują dużo powierzchni – cały metraż znajduje się na jednym poziomie. Z tego powodu pogodzenie odpowiednio dużego metrażu z możliwością wkomponowanego w budynek garażu nie zawsze jest możliwe. Czasem da się postawić osobny, wolnostojący garaż lub wiatę, a czasem pozostaje wyłącznie możliwość parkowania na ulicy. Wiele osób woli jednak mieć więcej powierzchni mieszkalnej, nawet kosztem garażu.
Projekty domów parterowych bez garażu – jaki metraż?
Większość projektów domów bez garażu to propozycje niewielkich budynków o powierzchni około 100-120 metrów kwadratowych. Jeżeli jednak zależy nam na większym metrażu, można znaleźć także projekty 140-metrowych i większych domów. Poza tym w wielu wypadkach możliwa jest adaptacja projektu, łącznie z rezygnacją z części garażowej. W takiej sytuacji, na przykład na większej działce, można postawić duży dom parterowy, a garaż postawić osobno, na przykład tuż przy furtce, by nie wjeżdżać głębiej na posesję. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się na przykład wtedy, gdy zależy nam na wykorzystaniu jak największej powierzchni działki na ogród – pozwoli zrezygnować z wytyczania podjazdu. Niektóre domy bez garażu są też bardzo małe, około 50-70 metrów kwadratowych.
Gdzie można przejrzeć projekty domów parterowych bez garażu?
Wiele osób decyduje się na zlecenie wykonania projektu domu na zamówienie. Wprawdzie zapewnia to dostosowanie go do naszych oczekiwań, ale wykonanie projektu jest kosztowne i trwa nawet kilka miesięcy. Warto więc zacząć od przejrzenia gotowych projektów tutaj: https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_parterowych_bez_garazu.html. Każdy taki projekt wymaga adaptacji do warunków miejscowych, więc jeżeli chcielibyśmy coś zmienić, można zlecić architektowi adaptującemu naniesienie stosownych poprawek. Wiele projektów ma przewidziany wydzielony garaż, ale rezygnacja z tego pomieszczenia bywa dobrą opcją i wiele osób decyduje się na taką zmianę. Poza tym można też nieco zmienić rozmieszczenie ścian działowych lub dostosować dom, by był bardziej wydajny energetycznie.