Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 lutego 2025 03:19
Reklama

Kursy specjalistyczne z języka angielskiego w wersji online – jakie branże mogą z nich skorzystać?

  • 02.09.2020 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kursy specjalistyczne z języka angielskiego w wersji online – jakie branże mogą z nich skorzystać?

Kursy specjalistyczne to jeden z najbardziej popularnych wyborów wśród osób dorosłych, które decydują się na kontynuację nauki języka angielskiego. Nie bez powodu – w wielu branżach oczekuje się obecnie wysokich zdolności lingwistycznych i sprawnego posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym. Równie wiele stanowisk pracy „wymaga” dzisiaj stałego kontaktu z klientami lub partnerami z zagranicy, który nie mógłby dojść do skutku bez umiejętnej komunikacji anglojęzycznej. Potrzeby te rozumieją także szkoły językowe, coraz częściej oferujące programy nauczania opracowane dla konkretnych branż, np. sticte technicznych (w nich szczególnie konieczna jest znajomość określonej, międzynarodowej terminologii). Tym zaś, którym nadmiar obowiązków prywatnych i zawodowych uniemożliwia poszerzanie swoich kompetencji „po godzinach”, z pomocą spieszą z kolei firmy proponujące zajęcia zdalne (tzw. angielski online) – są one skuteczną, a jednocześnie wygodną alternatywą dla zajęć stacjonarnych, tak samo skutecznych a oszczędzających uczestnikowi czas na dojazdy.

Od programisty do artysty

Z jakich rodzajów kursów specjalistycznych możemy skorzystać, kiedy interesuje nas właśnie taka forma nauki angielskiego? Cóż, oferta szkół językowych w tym wypadku jest naprawdę spora: znajdziemy w niej propozycje dla pracowników z branży IT (informatycy, programiści itp.), przedstawicieli działów HR, marketingowców, lekarzy i pielęgniarek, bankierów, finansistów, farmaceutów czy prawników. Bez pomocy nie pozostawia się również artystów, w przypadku których znajomość języków obcych bywa swoistym „być albo nie być” w branży rozrywkowej. Sama metodologia nauczania jest też ściśle dopasowana do określonego kursanta lub danej grupy zawodowej (w zajęciach angielskiego online uczestniczyć może zarówno jedna osoba, jak i np. grupa pracowników z określonej firmy bądź działu).

Nie tylko w Lublinie

Jedną z placówek, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem tzw. „spec kursów” jest lubelska szkoła językowa noProblem. Jej oferta kierowana jest jednak nie tylko do mieszkańców Lublina i okolic – swoim kursantom oferuje ona kursy specjalistyczne z języka angielskiego online, odbywające się z wykorzystaniem, m.in. platformy e-learningowej, dedykowanego studia oraz szeregu narzędzi (np. wirtualnej tablicy, materiałów audio-wideo). W prowadzonych przez nią zajęciach mogą więc brać udział mieszkańcy dowolnego zakątka kraju – w wybranym przez siebie miejscu i o dogodnej porze. Co istotne, metodologia wspomnianej marki opiera się nie tylko na dostarczeniu kursantom niezbędnych materiałów szkoleniowych opracowanych dla danego kursu, ale również na autorskim programie nauczania – obejmującym naukę płynnej komunikacji „tu i teraz”. Dzięki temu uczestnicy kursu nie muszą wygospodarowywać dla siebie dodatkowego czasu na uzupełnianie „kserówek” czy odrabianiu „zadań domowych” po zakończonych zajęciach – cała wiedza zostaje bowiem przekazywana w trakcie zajęć. Indywidualne, spersonalizowane podejście do uczniów przynosi efekty więc nie tylko w postaci wyjątkowej skuteczności, ale również ogromnej oszczędności czasu – a ten przecież osobom aktywnym zawodowo bywa najbardziej potrzebny.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KibicTreść komentarza: To się dziejeData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:16Źródło komentarza: Goświnowice chcą odwołać sołtysa Kwiatkowskiego.Autor komentarza: Ryszard BobekTreść komentarza: A ja czytelnik sugeruje Panu Piotrowi Bobakowi - roszadowemu sekretarzowi miasta, żeby pisząc posta na profilu burmistrza miasta bardziej uważał na słowa, bo poziom bardzo Pan zaniża. - w mojej subiektywnej ocenie Także w mojej subiektywnej ocenie wyjasnie dlaczego jest pan roszadowym sekretarzem - zmiana z wiceburistrza na sekretarza to kpina z ustawy o samorządzie gminnym i próba obejścia prawa, polegajaca na obejsciu zakazu łaczenia mandatu radnego powiatowego z funkcją wiceburmistrza. Zapytam, bo przyznam, że nie sprawdziłem, czy po tej zmianie schemat ogranizacyjny gminy uległ zmianie? Czy zmienono Panu faktyczny przydział czynności? Czy naprawde Elwira Slimak przejęła Pańskie obowiązki a Pan jej, czy raczej pozostaliście faktycznie przy tym samym wymieniając się tylko tabliczkami na drzwiach? Wie Pan co to jest w prawie czynnośc pozorna? NIe to prosze sie dokształcić.Data dodania komentarza: 8.02.2025, 11:04Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Bogdanowski już przepraszał , że źle puknął.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 14:28Źródło komentarza: Radny Bogdanowski puknął w głowę radnego Siwego... czyżby zabrakło mu słów?Autor komentarza: Janina JanikTreść komentarza: I owszem, roszę się z tym tekstem dokładnie zapoznać. Kilkakrotnie przeczytać, zanim się oskarży komitet referendalny o zamieszczanie wyzwisk i podawania jawnie absurdalnych informacji.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 14:25Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: redakcjaTreść komentarza: Uprzejmie prosimy Pana Piotra Bobaka wiceburmistrza Nysy i przewodniczącego rady powiatu o skonkretyzowanie swoich przemyśleń prawnych. Bardzo proszę o napisanie w komentarzu lub w korespondencji do redakcji, jakie ma zastrzeżenia do konkretnych treści artykułu.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 12:50Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: Piotr BobakTreść komentarza: Proszę wziąć mój tekst pod uwagę.Data dodania komentarza: 31.01.2025, 14:00Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?
Reklamawłączenie społeczne
Reklama