Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 kwietnia 2025 14:43
Reklama

"incydent kałowy" - Basen w Głuchołazach będzie nieczynny przez kilka dni.

Dyrekcja GOSiR w Głuchołazach poinformowała, że letnie kąpielisko "Nad Białką" zostało zanieczyszczone przez jednego z klientów i będzie zamknięte przez kilka dni. Miejski basen przy ul. Kościuszki poddawany jest obecnie intensywnemu czyszczeniu. W nocy z wtorku na środę wypompowano całą wodę z basenu, przy czym pomogli strażacy wyposażeni w pompy.
"incydent kałowy" - Basen w Głuchołazach będzie nieczynny przez kilka dni.

- Nie znamy dokładnych okoliczności zdarzenia. Zanieczyszczenie zostało wykryte natychmiast po incydencie - mówi Marek Szymanowski, dyrektor GOSiR w Głuchołazach. - Zgodnie z procedurami i na podstawie wyników aparatury do pomiaru jakości wody, musieliśmy opróżnić basen, przeprowadzić działania sanitarno-higieniczne i ponownie napełnić nieckę wodą.

Po zakończeniu dezynfekcji, próbki wody zostaną przebadane przez Sanepid, który zdecyduje o ponownym otwarciu kąpieliska. Dyrekcja GOSiR obiecuje, że prace będą prowadzone bez przerwy, aby zminimalizować czas zamknięcia basenu w trakcie sezonu letniego.

- Niestety cały proces zajmie kilka dni, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przerwa w funkcjonowaniu obiektu była jak najkrótsza - dodaje Marek Szymanowski.

To kolejne zanieczyszczenie basenu w regionie Opolszczyzny. 22 lipca z powodu podobnego problemu zamknięto na kilka dni basen w Kędzierzynie-Koźlu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Czas najwyższy. Cham, prymityw, uczestnik jakichś dziwacznych historii z kobietą, którą rzekomo okradł.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:47Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: JJTreść komentarza: Jak zwykle, dowiemy się po czasie, jak już ktoś trafi do szpitala.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:46Źródło komentarza: Woda w Nysie - może być skażona bakteriami coli - wynik 58 jtkAutor komentarza: GolemTreść komentarza: Pozbyto się bufona i nieroba , lasego na kasę , jeszcze go wyrzuca z basenu i będzie kumulacja , do łopaty gnojaData dodania komentarza: 25.02.2025, 14:52Źródło komentarza: Sołtys Goświnowic Kwiatkowski odwołany 116 do 106.Autor komentarza: KibicTreść komentarza: To się dziejeData dodania komentarza: 17.02.2025, 22:16Źródło komentarza: Goświnowice chcą odwołać sołtysa Kwiatkowskiego.Autor komentarza: Ryszard BobekTreść komentarza: A ja czytelnik sugeruje Panu Piotrowi Bobakowi - roszadowemu sekretarzowi miasta, żeby pisząc posta na profilu burmistrza miasta bardziej uważał na słowa, bo poziom bardzo Pan zaniża. - w mojej subiektywnej ocenie Także w mojej subiektywnej ocenie wyjasnie dlaczego jest pan roszadowym sekretarzem - zmiana z wiceburistrza na sekretarza to kpina z ustawy o samorządzie gminnym i próba obejścia prawa, polegajaca na obejsciu zakazu łaczenia mandatu radnego powiatowego z funkcją wiceburmistrza. Zapytam, bo przyznam, że nie sprawdziłem, czy po tej zmianie schemat ogranizacyjny gminy uległ zmianie? Czy zmienono Panu faktyczny przydział czynności? Czy naprawde Elwira Slimak przejęła Pańskie obowiązki a Pan jej, czy raczej pozostaliście faktycznie przy tym samym wymieniając się tylko tabliczkami na drzwiach? Wie Pan co to jest w prawie czynnośc pozorna? NIe to prosze sie dokształcić.Data dodania komentarza: 8.02.2025, 11:04Źródło komentarza: Czy komitet Referendalny padł ofiarą prowokacji?Autor komentarza: Wielki Joe.Treść komentarza: Bogdanowski już przepraszał , że źle puknął.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 14:28Źródło komentarza: Radny Bogdanowski puknął w głowę radnego Siwego... czyżby zabrakło mu słów?
Reklama
Reklama