Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:34
Reklama

Zwycięskie projekty Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty

Grupa Azoty wybrała najlepsze projekty w ramach Wolontariatu Pracowniczego. Kapituła Programu wybrała łącznie 14 projektów, zgłoszonych przez pracowników spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Podobnie jak w poprzedniej edycji wolontariatu, również w tym roku większość zgłoszonych pomysłów nawiązywała do idei „Zielonych Azotów”, czyli strategicznego projektu Grupy Azoty. Każdy z laureatów otrzyma na realizację projektu kwotę 6000 zł.
Zwycięskie projekty Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty

Pracownicy Grupy Azoty zgłaszali swoje pomysły do 19 kwietnia br., a realizacja projektów nastąpi od 15 maja do 15 sierpnia br.  Szacujemy, że w realizację zwycięskich projektów zaangażowanych będzie kilkuset wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w całej Grupie Kapitałowej Grupy Azoty S.A. oraz ich najbliżsi.

To już kolejna edycja Wolontariatu, w której nasi pracownicy zgłaszają interesujące pomysły m.in. z obszaru ekologii. Szczególnie cieszy, że równolegle z wdrażaniem ekologicznych rozwiązań w spółkach całej Grupy Kapitałowej, również nasi pracownicy aktywnie włączają się w te działania. Poprzednia edycja pokazała wielkie zaangażowanie wolontariuszy w realizację projektów i nie mam wątpliwości, że podobnie będzie również w tym rokumówi Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc.

Zwycięskie projekty Wolontariatu Pracowniczego

  1. Miejsce przyjazne owadom, czyli ekologiczna ścieżka edukacyjna

Wolontariat pracowników Grupy Azoty S.A.

Założenia: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 33 w Tarnowie. Planowana przestrzeń będzie ulokowana w bezpośrednim sąsiedztwie małego sadu, jaki ma powstać na terenie przedszkola, a wśród elementów ścieżki znajdą się budki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, mini łąka, stacja meteorologiczna, ścieżka sensoryczna, zegar słoneczny oraz tablice informacyjne.

 

  1. Zielony Zakątek w Kiełczynie

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Siarkopol

Założenia: zagospodarowanie terenu, który znajduje się przy świetlicy wiejskiej i przedszkolu w Kiełczynie. Zaniedbany teren zostanie zmieniony w zielony skwer z rabatami pełnymi krzewów, posadzone będą drzewka ozdobne, ustawione ławki i kosze na śmieci. 

 

  1. Zielona strefa komfortu i relaksu – oknem tolerancji stresu

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Puławy 

Założenia: stworzenie dla uczniów i społeczności lokalnej Zielonej strefy komfortu i relaksu na świeżym powietrzu, na ogrodzonym terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Ułożenie placu z kolorowych płyt wzoru szachownicy, pozwoli na wykorzystanie już posiadanych przez szkołę dużych figur szachowych. 

 

  1. Eko-maluchy to dzielne Zuchy

Wolontariat pracowników Grupy Azoty S.A. 

Założenia: wyremontowanie jednej sali dydaktycznej oraz stworzenie w niej „Zielonego Kącika”, w każdej z 8 sal dydaktycznych powstaną także kąciki „Zielone filtry” z roślinami, które filtrują powietrze i produkują tlen. Na terenie ogrodu przedszkolnego zasiane zostanie kwietna łąka, postawiony będzie tunel foliowy na ogródek warzywny, którym opiekować się będą przedszkolaki. Projekt powstanie w Przedszkolu Publicznym nr 35 z Oddziałem Integracyjnym w Tarnowie.

 

  1. W trosce o ich lepsze jutro

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Automatyka

Założenia: utworzenie pierwszej w Tarnowie sali terapeutycznej dla dzieci i młodzieży wymagających wsparcia w postaci treningów umiejętności społecznych. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO posiada lokal, który wymaga remontu oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów, do prowadzenia tego typu zajęć. W ramach zadania zostanie wyremontowana i wyposażona sala terapeutyczna. 

 

  1. Ręce pełne życzliwości

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Police

Założenia: wyremontowanie przestrzeni magazynowej i biurowej Caritas w Policach. Lokal w którym magazynowane i wydawane są paczki żywnościowe wymaga generalnego remontu. Wolontariusze zajmą się uporządkowaniem pomieszczeń, odmalowaniem magazynów, wyposażeniem magazynów w regały oraz niezbędne meble, remontem sanitariatów, które muszą spełniać odpowiednie minimalne wymogi oraz przygotowaniem miejsca biurowo-administracyjnego. 

 

  1. Zielona Eko-przygoda: Kącik ekologiczny i Eksperymenty dla Przedszkolaków 

Wolontariat pracowników Agrochem Puławy 

Założenia: dzięki postawieniu kącika ekologicznego w Samorządowym Przedszkolu w Gwieździnie dzieci będą mogły poznać poprzez zabawę różne aspekty ekologii. W ten sposób będą mogły zyskać wiedze i umiejętności potrzebne do podejmowania świadomych działań na rzecz ochrony środowiska a także bawić się, rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne. Członkowie zespołu samodzielnie opracują materiały graficzne i przeprowadzą eksperymenty ekologiczne dla dzieci. 

 

  1. Wyposażenie ścieżki sensorycznej przy Centrum Terapii i Diagnozy INICJATYWA w Puławach 

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Puławy

Założenia: dostosowanie terenu Centrum Terapii i Diagnozy INICJATYWA do potrzeb jego najmłodszych użytkowników poprzez wyposażenie ścieżki sensorycznej. Przebieg ścieżki sensorycznej zostanie podzielony na odcinki odpowiadające poszczególnym zmysłom: słuch, dotyk i wzrok. Ustawione zostaną elementy małej architektury dostarczające wrażeń dźwiękowych, dotykowych oraz wykorzystujące intensywne kolory.  Posadzone zostaną także kompozycje roślinne jak np. szumiące trawy, czy delikatne w dotyku kwiaty i krzewy.

 

  1. Enklawa zieleni naszym dobrostanem 

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Police

Założenia: zaangażowanie społeczne pracowników ze społecznością lokalną Nowego Warpna - najbardziej oddalonej miejscowości na północno-zachodnim zakątku Polski, zarazem najmniejszej gminy Powiatu Polickiego. Projekt będzie polegał na stworzeniu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Warpnie miejsca zieleni, przyjaznego dla uczniów i społeczności lokalnej.

 

  1. Mościce wspierają lokalną przyrodę

Wolontariat pracowników Grupy Azoty

Założenia: zakup i montaż przez wolontariuszy kilkudziesięciu budek lęgowych oraz karmników. Zostaną one zamontowane na drzewach na terenie osiedla Mościce, m.in. w Parku im. E. Kwiatkowskiego, terenach przy Centrum Sztuki Mościce, przy szkołach, przedszkolach, w pobliżu siedziby Grupy Azoty S.A. Osiedle Mościce powstało jako dzielnica ogród i zadbanie o siedliska dla pożytecznych ptaków w tym miejscu jest bardzo istotne dla rozwoju bioróżnorodności. Po zakończeniu projektu zamontowane budki, karmniki będą objęte opieką techniczną, wysypywana będzie karma. 

 

  1. Biblioteka bliżej natury „Uwolnij książkę” - bookcrossing. Zielone wejście do biblioteki.

Wolontariat pracowników Grupy Azoty ZAK 

Założenia: stworzenie zielonego, przyjaznego ekologicznego miejsca dla mieszkańców gminy Bierawa, który będzie zachęcało do korzystania z biblioteki. Elementem podsumowującym projekt będzie stworzenie "domku zewnętrznego" dla książek. gdzie mieszkańcy będą mogli w każdej chwili sięgnąć po książkę w ramach akcji „Uwolnienie książki”. 

 

  1. Szkoła na dwóch kołach - stworzenie parkingu rowerowego  

Wolontariat pracowników Grupy Azoty ZAK         

Założenia: stworzenie parkingu rowerowego – zakup oraz montaż stojaków na 30 rowery i 20 hulajnogi oraz zagospodarowaniu terenu wokół parkingu zielenią. Przy okazji przedsięwzięcia w szkole zostanie zorganizowany klasowy konkurs „Szkoła na dwóch kółkach”. Projekt będzie realizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

 

  1. Sensdzieciaki - rozwój sensoryczny na wczesnym etapie edukacji dzieci                

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Siarkopol

Założenia: rozwój integracji sensorycznej na wczesnym etapie szkolnictwa dla dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej, poprzez zabawę oraz warsztaty. Powstanie ścieżka sensoryczna, warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w zakresie integracji sensorycznej. Projekt zostanie wykonany w Publicznej Szkole im. T. Kościuszki w Połańcu.

 

  1. Mini siłownia w zielonym zagajniku                

Wolontariat pracowników Grupy Azoty Fosfory

Założenia: stworzenie zielonego zagajnika z dwóch odmian tui, forsycji, bluszczu, ognika oraz wierzby. W centrum zagajnika rozstawiony zostanie sprzęt sportowy „Mini Siłownia” dostosowana do potrzeb najmłodszych. Mini siłowania powstanie przy Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.

 

Szczegóły dotyczące Wolontariatu Pracowniczego dostępne są na stronie www.wolontariat.grupazoty.com

 * * * 

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. 

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LucyferTreść komentarza: Szemrany gość, ma monopol na wszystkie okoliczne spotted, usuwa niewygodne komentarze, obraża ludzi, hipokrytaData dodania komentarza: 23.09.2024, 21:01Źródło komentarza: Kolejna granica lansu przekroczona - Marcin Janik promował cudze imprezy, jako własne.Autor komentarza: AKTreść komentarza: DzieciorobData dodania komentarza: 16.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Kamil Bortniczuk został ojcem po raz piąty. Ministrowi urodził się syn.Autor komentarza: JuraHuraTreść komentarza: Prawdę powiedziawszy, taki ++uj jak Prezes Wczałkosky nie ma prawa bytu w europie już. To już kur== było i kto mu na to wszystko pozwala? Jakie są wpływy na jego osobę, a jakie wypływy publicznej?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 19:14Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: BejbyGrillTreść komentarza: Boss Wyczałkowski. Miszczunio we wchujolataniu ze wszystkimi – z prawem włącznie ;)Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:20Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: KatherinaTreść komentarza: Prezesso Particolaree interesso! Kuktas już dawno powinien siedzieć za Paczków.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:03Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: M. MikołajczykTreść komentarza: Prezes Wyczałkowski? Prezes czego? PREZES ROZPIE...LACZY PUBLICZNEJ FORSY. KRÓTKO. CIACH! Do pierdla po szybkim procesie – NIK, Sąd, Pierdel ZK Nysa. :) PS. Nikt z mieszkańców Osiedla Zwycięstwa nie prosił ARN o ten rozbuchany monitoring i Mieszkańcy mają również pytania: - Jaka firma i w jakiej kwocie (faktura za usługę) zrealizowała to konkretne zlecenie z ARN. - Kto nagrywa i przechowuje zapisy z kamer? - Kto i kiedy podpisał umowę na zgodę nagrywania i przechowywania danych z zainstalowanych kamer?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 14:54Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”
Reklama
Reklama