W zakresie umowy z generalnym wykonawcą, opiewającej na kwotę 19,5 mln zł, mieści się budowa laboratorium o powierzchni użytkowej ponad 900 m2. W obiekcie, obok laboratorium analityki wodoru z pracownią fizykochemiczną, powstanie również pracownia analiz metali oraz niezbędne zaplecze dla obu działów.
- Laboratorium Paliw Alternatywnych to kolejny projekt realizowany w ramach ogłoszonej w zeszłym roku strategii Grupy Azoty S.A. do roku 2030, w tym naszego sztandarowego projektu „Zielone Azoty”. Rozwój technologii wodorowych jest jednym z kluczowych procesów umożliwiających przeprowadzenie procesu transformacji gospodarki w kierunku nisko- i zeroemisyjnym, dlatego Grupa Azoty chce aktywnie w nim uczestniczyć – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.
- Utworzenie Laboratorium Paliw Alternatywnych pozwoli nam na rozpoczęcie działalności w zakresie oznaczania jakości wodoru, przeznaczonego do stosowania w ogniwach paliwowych. To ważny z biznesowego punktu widzenia projekt dla całej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, która jest największym producentem wodoru w Polsce – podkreśla Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK.
Realizacja zadania wpisuje się w strategiczny projekt korporacyjny „Zielone Azoty”, którego założeniem jest aktywność Grupy Azoty w rozwoju europejskiego rynku wodorowego.
Zakończenie budowy obiektu nastąpi w 2023 r.
Napisz komentarz
Komentarze