Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:34
Reklama

Prezes Związku Dużych Rodzin w Nysie.

W tym tygodniu Nysa gościła Joannę Krupską – prezesa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Polsce. Od 10 lat związek ten prężnie działa w całym kraju w 73 kołach i zajmuje się wsparciem dużych rodzin. W dalszym ciągu praca wykonywana w domu, poświęcona wychowaniu własnych dzieci jest traktowana jak bezwartościowa. A przecież przygotowywanie do życia, wychowanie i wykształcenie dziecka to ważna praca, nie tylko dla rodziców, ale dla całego społeczeństwa.
Prezes Związku Dużych Rodzin w Nysie.

 

ZDR Trzy Plus powstało jako próba sprzeciwu wobec niesprawiedliwego traktowania rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych, przez polski system prawny.

Według słów pani Joanny, Związek chce integrować rodziny, tworzyć wspólnoty i dlatego też organizują ogólnopolskie zjazdy. Rodziny wielodzietne w Polsce, wszędzie muszą rozwiązywać te podobne problemy.

Jak podkreśla prezes krupska, wprowadzenie bonu wychowawczego w ramach programu 500+ powinno rozwiązać, przynajmniej po części, problemy rodzin wielodzietnych. Związek skupia się również na wsparciu rodzin w wychowywaniu dzieci i rozwiązywaniu problemów w relacjach międzyludzkich.

Związek aktywnie współpracuje z organizacjami rządowymi i samorządowymi, uczestniczy w debatach na tematy związane z polityką rodzinną na różnych szczeblach.

Organizacja jest zainteresowana utworzeniem nowych kół- ich członkowie mają za zadanie integrację rodzin wielodzietnych. Pomysły są różne – organizacja warsztatów, pikników rodzinnych, współpraca z Bankiem Żywności i wiele innych. Celem kół jest również pozyskanie wsparcia ze strony władz samorządowych.

Wskaźnik przyrostu ludności jest bardzo niski w całej Polsce. Na jedną kobietę przypada 1,3 dziecka, co oznacza , że następne pokolenie będzie o 40% mniej liczne, a to z kolei jest tożsame z bardzo znacznymi trudnościami ekonomicznymi, załamaniem systemu emerytur czy służby zdrowia w niedalekiej przyszłości.

W 17 krajach Unii Europejskich wprowadzono rządowe programy wsparcia dla rodzin, które się świetnie sprawdziły. Być może w Polsce polityka prorodzinna przestanie być wyłącznie pojęciem teoretycznym.

Nysa podobnie jak Szczecin jako pierwsze miasta w Polsce wprowadziła bon wychowawczy obok świadczenia rządowego. Ale czy skorzystały z niego rodziny wieloletnie – nie jest to takie oczywiste, biorąc pod uwagę kryteria przyznania bonu, w tym kategoryzację lub wykluczający z otrzymania świadczenia fakt pobieranie zasiłku rodzinnego.

Być może wizyta Joanny Krupskiej wpłynie na szczególne zainteresowanie władz miejskich problemami rodzin wielodzietnych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MC Bob 12.07.2016 10:00
Znowu Kolbiarz zasłania się porządnymi ludźmi i ich działalnością, aby sobie polepszyć wizerunek. Nie, panie Kolbiarzu - Pan OSZUKAŁ mieszkańców na bonie wychowawczym. Oszukał od początku do końca - podając się za autora pomysłu, a potem oszukał przy realizacji.

Ewka 11.07.2016 15:52
No a w Nysie bon sie należy tylko tym, którzy już mają się nieźle. Ale to ma sens - po co mnożyć biedotę? Niech biedni, czy tam niepełnosprawni, nie rozmnażają się. Tylko ludzie zadbani, ładni, inteligentni itd. mają prawo do wsparcia.

Stalis 11.07.2016 13:17
Tam gdzie jest 1 lub 2 to tym dzieciom kom się nic nie należy .Ciekawe tylko tym gdzie jest 3 lub więcej. Życzę tym osobą powodzenia ponieważ to jest trudne do zrozumienia.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LucyferTreść komentarza: Szemrany gość, ma monopol na wszystkie okoliczne spotted, usuwa niewygodne komentarze, obraża ludzi, hipokrytaData dodania komentarza: 23.09.2024, 21:01Źródło komentarza: Kolejna granica lansu przekroczona - Marcin Janik promował cudze imprezy, jako własne.Autor komentarza: AKTreść komentarza: DzieciorobData dodania komentarza: 16.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Kamil Bortniczuk został ojcem po raz piąty. Ministrowi urodził się syn.Autor komentarza: JuraHuraTreść komentarza: Prawdę powiedziawszy, taki ++uj jak Prezes Wczałkosky nie ma prawa bytu w europie już. To już kur== było i kto mu na to wszystko pozwala? Jakie są wpływy na jego osobę, a jakie wypływy publicznej?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 19:14Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: BejbyGrillTreść komentarza: Boss Wyczałkowski. Miszczunio we wchujolataniu ze wszystkimi – z prawem włącznie ;)Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:20Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: KatherinaTreść komentarza: Prezesso Particolaree interesso! Kuktas już dawno powinien siedzieć za Paczków.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:03Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: M. MikołajczykTreść komentarza: Prezes Wyczałkowski? Prezes czego? PREZES ROZPIE...LACZY PUBLICZNEJ FORSY. KRÓTKO. CIACH! Do pierdla po szybkim procesie – NIK, Sąd, Pierdel ZK Nysa. :) PS. Nikt z mieszkańców Osiedla Zwycięstwa nie prosił ARN o ten rozbuchany monitoring i Mieszkańcy mają również pytania: - Jaka firma i w jakiej kwocie (faktura za usługę) zrealizowała to konkretne zlecenie z ARN. - Kto nagrywa i przechowuje zapisy z kamer? - Kto i kiedy podpisał umowę na zgodę nagrywania i przechowywania danych z zainstalowanych kamer?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 14:54Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”
Reklamadotacje rpo
Reklama