Wsparcie spółki służy efektywnemu zabezpieczeniu ścieków i ujęć wody dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Od 16 marca 2020 r. kędzierzyńsko-kozielska placówka dedykowana jest leczeniu pacjentów z zachorowaniem oraz podejrzeniem zakażenia koronawirusem, aktualnie w charakterze szpitala hybrydowego.
- Celem naszych działań jest zawsze troska o bezpieczeństwo, ludzkie życie i zdrowie. W tak trudnym czasie pandemii chcemy nie tylko dofinansowywać leczenie pacjentów, ale także dzielić się sprawdzonymi metodami i środkami, które zmniejszają zagrożenie epidemiologiczne – podkreśla Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.
W ubiegłym roku spółka przekazywała szpitalowi partie podchlorynu sodu zgodnie ze zgłaszanym systematycznie zapotrzebowaniem medycznej placówki. W tym celu zabezpieczono łącznie trzy tony, a przekazano blisko 700 kg środka odkażającego. Środek skutecznie uzdatniał ścieki w małej i dużej przepompowni w placówce medycznej.
- Szpital musi sprostać wielu specyficznym wymogom, by funkcjonować w sposób bezpieczny dla otoczenia. Dokładamy szczególnych starań, aby ścieki odprowadzane przez placówkę nie stanowiły jakiekolwiek zagrożenia. Jest to kwestia wrażliwa i ogromnie ważna dla naszych mieszkańców, stąd współpraca z Grupą Azoty na tym polu pomaga nam spełniać ten obowiązek – mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.
Podchloryn sodu to związek chemiczny stosowany na wielu instalacjach kędzierzyńskich zakładów do kondycjonowania wody w obiegach chłodniczych. Znakomicie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, zapobiegając zanieczyszczeniom i korozji.
Napisz komentarz
Komentarze