Słodycze mierzone metrami
Pomysł organizacji „10 metrów słodkości” zrodził się dziesięć lat temu, gdy przed główną siedzibą Grupy Azoty ZAK S.A. po raz pierwszy stanęła imponująca 10-metrowa choinka. To przy niej zwyczajowo odbywa się wielki finał, w którym uczestniczą pracownicy i przedstawiciele obdarowanych placówek opiekuńczych. Z uwagi na profil działalności kędzierzyńskiej spółki oraz fakt, że wiele osób nie może pozwolić sobie na opuszczenie stanowiska pracy, akcja ma charakter mobilny. Jej organizatorzy odwiedzają wybrane miejsca na terenie zakładu, by odebrać słodycze przygotowane przez pracowników. A ci mają wielkie serca – z roku na rok metrów słodyczy jest coraz więcej.
Odpowiedzialność społeczna w cieniu pandemii
W związku z rozwojem pandemii, w tym roku organizacja wielu inicjatyw stanęła pod znakiem zapytania. W dobie dystansu społecznego i coraz dalej idących obostrzeń, w pełni bezpieczna zbiórka stała się praktycznie niemożliwa do zrealizowania. O odwołaniu akcji „10 metrów słodkości” nie było jednak mowy. – 10 metrów słodkości to wieloletnia inicjatywa, w którą z roku na rok angażuje się coraz więcej osób. Wspólne pomaganie przynosi dużo radości, integruje i zawsze z początkiem grudnia wprowadza nas w świąteczny klimat. W tym roku stanęliśmy przed wyzwaniem, by nie narażając niczyjego zdrowia i bezpieczeństwa uratować tę piękną tradycję. Postanowiliśmy, że firma w imieniu pracowników zakupi paczki i jak zwykle przekaże je potrzebującym placówkom. Przebieg akcji jest więc symboliczny, ale efekt ten sam, co zwykle, i to jest najważniejsze – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.
Wszystko dla uśmiechu dziecka
Poprzez akcję „10 metrów słodkości” Grupa Azoty ZAK S.A. niesie pomoc okolicznym instytucjom pomocy społecznej, mającym pod opieką dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku słodycze i drobne upominki trafią do siedmiu placówek z Kędzierzyna-Koźla o różnym profilu działalności. Są to: Dom Dziecka, Dom św. Karola, Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek", Świetlica Socjoterapeutyczna „Arka", Świetlica Socjoterapeutyczna „Brzdąc", Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów "Mały Książę" oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Za pośrednictwem placówek paczki otrzyma ponad 250 podopiecznych. Jak co roku, organizatorzy akcji liczą, że ta odrobina słodyczy wniesie wiele radości i umili dzieciom oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.
Napisz komentarz
Komentarze