Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 07:19
Reklama

Oddział covidowy w nyskim PAKS nie przyjmie więcej chorych, pacjentów ma przyjąć lecznica w Korfantowie.

Oddział zorganizowany w budynku nyskiego PAKS zapełnił się w ciągu trzech dni. Zasoby PAKS to 30 łóżek oraz 6 stanowisk respiratorowych.
Oddział covidowy w nyskim PAKS nie przyjmie więcej chorych, pacjentów ma przyjąć lecznica w Korfantowie.

Na potrzeby walki z COVID-19 w powiecie nyskim przygotowanych jest około 220 miejsc. Wczoraj 6 listopada, w powiecie potwierdzono 52 nowe przypadki. Chorych jest ponad 1200 osób.

Jak informuje media starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, w tym momencie nie wiele wskazuje na to, by oddział w PAKS-ie został powiększony. Sytuacja będzie jednak na bieżąco monitorowana i zależna od liczby zakażeń.

- Decyzją wojewody w tej chwili w naszym szpitalu ZOZ Głuchołazy otwarto 16 miejsc covidowych. W naszym powiecie jeszcze decyzją wojewody, szpital marszałkowski w Korfantowie, dostał zadanie przygotowania 160 miejsc. Także może to na razie będzie wystarczające - informuje starosta Andrzej Kruczkiewicz.

 

_______________

Od początku października liczba łóżek dla pacjentów wymagających leczenia w szpitalach II i IIII poziomu wzrosła do prawie 900. Do końca miesiąca ma ona zostać powiększona do 1300. Wojewoda opolski wydał 90 decyzji dla szpitali. W ramach tych działań obecnie na terenie naszego regionu jest 6 szpitali w pełni przekształconych do leczenia osób zakażonych. Wśród nich jest: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu – szpital koordynacyjny, Zespół Opieki Zdrowotnej w Białej, Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Opolu, Namysłowskie Centrum Zdrowia, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku, a także od 10 listopada włączone do nich zostanie Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

Ponadto w systemie hybrydowym pracuje 8 szpitali, to jest: Szpital Wojewódzki w Opolu , Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach, Szpital Powiatowy im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich, Krapkowickie Centrum Zdrowia, 116. Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Opolu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach, Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup. Dodatkowo prywatną placówkę medyczną w Ozimku przekształcono na hybrydową, a Vital Medic na leczenie pacjentów COVID-19.

W stolicy regionu powstaje także szpital tymczasowy. Będzie się mieścił w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Zaplanowano w nim utworzenie 150 łóżek. Wszystkie mają mieć dostęp do tlenoterapii, w tym 38 będzie spełniać wszelkie standardy stanowisk intensywnej terapii, z możliwością przekształcenia do 50% łóżek na łóżka OIOM. Zabezpieczono również 22 miejsca dla pacjentów z COVID-19, którzy wymagają leczenia z powodów psychiatrycznych, a także kardiologicznych. W szpitalu tymczasowym będzie pełna diagnostyka.

Ponadto w celu odciążenia szpitali i bazy łóżkowej w szpitalach, zwiększona została liczba miejsc w izolatoriach, których do końca listopada ma być 1000. Obecnie na pacjentów wymagających pobytu w izolatoriach oczekuje 684 miejsc na terenie całej Opolszczyzny. Utworzonych zostało także 20 punktów pobrań, w których pacjenci mogą wykonać testy na obecność koronawirusa.

Wojewoda opolski działając w porozumieniu z marszałkiem województwa opolskiego, przy podziale środków finansowych w ramach samorządowego programu RPO do walki z COVID-19, wyznaczył 3 priorytety, które mają zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania szpitali z terenu naszego województwa. Wśród nich jest pełny dostęp pacjentów do tlenu medycznego, zamontowanie urządzeń do dezynfekcji ścieków zakaźnych oraz rozbudowa magazynów lub postawienie na stałe kontenera na odpady medyczne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LucyferTreść komentarza: Szemrany gość, ma monopol na wszystkie okoliczne spotted, usuwa niewygodne komentarze, obraża ludzi, hipokrytaData dodania komentarza: 23.09.2024, 21:01Źródło komentarza: Kolejna granica lansu przekroczona - Marcin Janik promował cudze imprezy, jako własne.Autor komentarza: AKTreść komentarza: DzieciorobData dodania komentarza: 16.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Kamil Bortniczuk został ojcem po raz piąty. Ministrowi urodził się syn.Autor komentarza: JuraHuraTreść komentarza: Prawdę powiedziawszy, taki ++uj jak Prezes Wczałkosky nie ma prawa bytu w europie już. To już kur== było i kto mu na to wszystko pozwala? Jakie są wpływy na jego osobę, a jakie wypływy publicznej?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 19:14Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: BejbyGrillTreść komentarza: Boss Wyczałkowski. Miszczunio we wchujolataniu ze wszystkimi – z prawem włącznie ;)Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:20Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: KatherinaTreść komentarza: Prezesso Particolaree interesso! Kuktas już dawno powinien siedzieć za Paczków.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:03Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: M. MikołajczykTreść komentarza: Prezes Wyczałkowski? Prezes czego? PREZES ROZPIE...LACZY PUBLICZNEJ FORSY. KRÓTKO. CIACH! Do pierdla po szybkim procesie – NIK, Sąd, Pierdel ZK Nysa. :) PS. Nikt z mieszkańców Osiedla Zwycięstwa nie prosił ARN o ten rozbuchany monitoring i Mieszkańcy mają również pytania: - Jaka firma i w jakiej kwocie (faktura za usługę) zrealizowała to konkretne zlecenie z ARN. - Kto nagrywa i przechowuje zapisy z kamer? - Kto i kiedy podpisał umowę na zgodę nagrywania i przechowywania danych z zainstalowanych kamer?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 14:54Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”
Reklama
Reklama