-Zapraszamy na ścieżkę dydaktyczną do Suchej Fosy. To blisko 2 km ścieżki oświetlonej, monitorowanej, z małą architekturą, z hotelem dla owadów, czy z multimedialnymi słupkami, dzięki którym możemy posłuchać ćwierkania ptaków – wylicza Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz. – Wierzę, że to nowe miejsce do spacerów spotka się z dużą sympatią mieszkańców, matek z wózkami z dziećmi, biegaczy, ludzi jeżdżących na rolkach czy na deskorolkach. – dodaje Rymarz.
Miejsce robi wrażenie w dzień, ale prawdziwy klimat jest dopiero wieczorem. Warto wtedy wziąć za rękę swoją drugą połówkę i przejść się malowniczą trasą. Miejsce jest bezpieczne, bo na latarniach zamontowano kamery monitoringu miejskiego. Remont w Suchej Fosie to tylko element szerszego projektu, którego celem jest pokazanie jednego z największych bogactw turystycznych Nysy – naszych Fortów.
-W ubiegłym roku została oddana do użytku ścieżka wokół Fortu Prusy, w tym roku wspomniana już ścieżka przez Suchą Fosę, i pozostaje nam do wykonania trzeci odcinek łączący Suchą Fosę z Fortem Prusy. – mówi Marek Rymarz. – Wówczas będziemy mieli kompleksową ścieżkę spacerową ukazującą najwspanialsze miejsca naszych nyskich fortyfikacji.
Gmina pracuje także nad tym, by stworzyć spójną ofertę turystyczną, łączącą wszystkie nyskie forty. O tym jaki drzemie w nich potencjał, możemy przekonać się co roku, choćby podczas wielkiej Bitwy o Twierdzę Nysa.
Napisz komentarz
Komentarze