Dni Chemika to cykl eventów organizowanych w lokalizacjach głównych spółek Grupy Azoty. Znaczna część z nich ma charakter otwarty i adresowana jest nie tylko do pracowników i ich rodzin, ale również do środowisk lokalnych. Składają się na nie wydarzenie plenerowe, których jedną z głównych atrakcji są koncerty topowych gwiazd. Trudna decyzja o całkowitej rezygnacji z organizacji tych wydarzeń w 2020 roku została podyktowana sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wprowadzonymi w związku z tym obostrzeniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.
- Dzień Chemika to ważne święto dla pracowników wszystkich spółek Grupy Azoty, a także dla społeczności lokalnych, bo na ogół imprezy są otwarte, a atrakcje, które zapewniamy, przyciągają szeroką publiczność. W chwili obecnej imprezy masowe nie są możliwe. Mając na względzie rozwój sytuacji i podawane informacje trudno nakreślić realną perspektywę możliwości i warunków organizacji Dni Chemika w takim kształcie, jak zwykliśmy je obchodzić. Stąd ta trudna i z ciężkim sercem podjęta decyzja, bo uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach, miałem okazję przekonać się, jak dużą popularnością cieszą się one w lokalnych społecznościach. Mam jednak nadzieję, że już w przyszłym roku wrócimy do tej miłej tradycji i będziemy świętować Dzień Chemika jeszcze huczniej niż dotychczas – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.
Warto przypomnieć, że rezygnując z jednych działań na rzecz lokalnych społeczności spółki Grupy Azoty zaangażowały się aktywnie w inne, związane ze zwalczaniem epidemii. Cztery kluczowe spółki zdecydowały się przekazać łącznie ponad 3 mln zł darowizn dla szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia na walkę z epidemią. Ponadto spółki Grupy Azoty m.in. użyczają 40 samochodów służbowych placówkom służby zdrowia i służbom sanitarnym w celu wykorzystania do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów, a także przekazały darowizny rzeczowe w postaci sprzętu ochrony osobistej i płynów odkażających dla placówek medycznych i służ sanitarnych.
* * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Grupa intensywnie rozwija się nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami kraju. Istotnym krokiem w tym kierunku było przejęcie w 2018 roku Grupy Compo Expert, jednego z czołowych graczy światowego rynku nawozów specjalistycznych. Jednym z filarów strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. Zakończenie projektu planowane jest na 2022 rok.
Napisz komentarz
Komentarze