Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. podjął także decyzję o pomocy rzeczowej dla SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu w postaci podchlorynu sodu, substancji do uzdatniania ścieków. Podchloryn sodu to związek chemiczny stosowany na wielu instalacjach kędzierzyńskich zakładów do kondycjonowania wody
w obiegach chłodniczych. Znakomicie radzi sobie z bakteriami, wirusami i grzybami, zapobiegając zanieczyszczeniom i korozji. Jako spółka chemiczna Grupa Azoty ZAK S.A. może podzielić się sprawdzonymi metodami i środkami, do których posiada swobodny, bieżący dostęp. Pierwsza partia substancji trafiła już do kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala. Po zgłoszeniu zapotrzebowania kolejne partie podchlorynu sodu, będą systematycznie dostarczane bezpośrednio do szpitala. W tym celu zabezpieczono łącznie trzy tony środka odkażającego.
Spółka użyczyła 7 samochodów osobowych placówkom szpitalnym Opolszczyzny. Pojazdy trafiły do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Opolu, Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach, SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie – 2 samochody. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu medycznego i pacjentów, ułatwiając działania lokalnej służbie zdrowia.
- Pomoc świadczona przez Grupę Azoty ZAK S.A. jest częścią większej akcji świadczonej przez pozostałe spółki Grupy Azoty. Liczymy, że nasze wsparcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa
i pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Zaangażowanie Grupy Azoty ZAK S.A. postrzegamy jako naturalny obowiązek wobec mieszkańców regionu – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.
Napisz komentarz
Komentarze