Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 13:31
Reklama

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Umicore.

W Radzikowicach odbyła się symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Umicore, globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się technologią materiałową. Belgijska firma pod Nysą wybuduje fabrykę, w której będą wytwarzane materiały katodowe wchodzące w skład baterii litowo-jonowych stosowanych w pojazdach elektrycznych.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki Umicore.

 

W wydarzeniu, które odbyło się na placu budowy w Radzikowicach, wzięli udział między innymi: CEO Umicore Marc Grynberg, ambasador Królestwa Belgii Luc Jacobs, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Wojciech Murdzek, burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Sosiński, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grzegorz Słomkowski, parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnej społeczności.

Jesienią 2019 roku Umicore uzyskało pozytywną decyzję środowiskową, wydaną przez burmistrza Nysy i pozytywnie zaopiniowaną między innymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. 

Firma ma wieloletnie doświadczenie w produkcji materiałów i przetwarzaniu metali. Przedstawiciele Umicore podkreślali, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii spełniających najwyższe standardy ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa, zakład nie będzie negatywnie wpływał na jakość powietrza czy wody. 

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, zaczęły się intensywne prace budowlane. Proces produkcji materiałów katodowych ma rozpocząć się jeszcze w 2020 roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie około 400 wykwalifikowanych pracowników. W najbliższych miesiącach Umicore planuje zaangażować się w wiele wydarzeń takich jak chociażby uczestnictwo w lokalnych targach pracy. 

Firma, dzięki innowacyjnym technologiom, odpowiedzialnemu wydobyciu surowców i zastosowaniu zamkniętego obiegu materiałów jest bardzo mocno zaangażowana w proces transformacji ku elektrycznej mobilności. Jesteśmy wiodącym dostawcą materiałów katodowych w transporcie elektrycznym i dlatego tak ważna jest dla nas możliwość docierania do klientów w różnych regionach świata. Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Nysie świetne wpisuje się w tę strategię  - podkreślał CEO Umicore Marc Grynberg. 

Inwestycja w Nysie jest ważnym elementem strategii rozwoju Umicore. Będzie to pierwszy w Europie zakład tej firmy zajmujący się produkcją materiałów katodowych wykorzystywanych w branży elektromobilności. 

Od 2016 roku Umicore jest już obecny w Polsce. W Nowej Rudzie, na Dolnym Śląsku, produkuje katalizatory obniżające emisję spalin samochodowych.

Umicore

Umicore to globalna firma z branży technologii materiałowej i recyklingu. Koncentruje się na obszarach działalności, w których istotne znaczenie ma specjalistyczna wiedza w dziedzinie inżynierii materiałowej, chemii i metali. 

Działalność Umicore jest podzielona na trzy grupy biznesowe: katalizę, technologie energetyczne i powierzchniowe oraz recykling. Każda z nich oferuje najnowocześniejsze materiały i rozwiązania rynkowe, sprawdzające się w codziennym funkcjonowaniu.

Umicore generuje większość swoich przychodów i przeznacza większość swoich prac badawczo-rozwojowych na materiały do czystej mobilności i recykling. Nadrzędny cel firmy, jakim jest tworzenie trwałej wartości, opiera się na ambicji opracowania, produkcji i recyklingu materiałów w sposób, który spełnia ich misję: materiały dla lepszego życia.

Działalność przemysłowa i handlowa Umicore oraz działalność badawczo-rozwojowa zlokalizowane są na całym świecie, aby jak najlepiej służyć globalnej bazie klientów. Grupa w 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 17,5 mld EUR (3,4 mld EUR z wyłączeniem metalu) i obecnie zatrudnia 11 100 osób.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LucyferTreść komentarza: Szemrany gość, ma monopol na wszystkie okoliczne spotted, usuwa niewygodne komentarze, obraża ludzi, hipokrytaData dodania komentarza: 23.09.2024, 21:01Źródło komentarza: Kolejna granica lansu przekroczona - Marcin Janik promował cudze imprezy, jako własne.Autor komentarza: AKTreść komentarza: DzieciorobData dodania komentarza: 16.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Kamil Bortniczuk został ojcem po raz piąty. Ministrowi urodził się syn.Autor komentarza: JuraHuraTreść komentarza: Prawdę powiedziawszy, taki ++uj jak Prezes Wczałkosky nie ma prawa bytu w europie już. To już kur== było i kto mu na to wszystko pozwala? Jakie są wpływy na jego osobę, a jakie wypływy publicznej?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 19:14Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: BejbyGrillTreść komentarza: Boss Wyczałkowski. Miszczunio we wchujolataniu ze wszystkimi – z prawem włącznie ;)Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:20Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: KatherinaTreść komentarza: Prezesso Particolaree interesso! Kuktas już dawno powinien siedzieć za Paczków.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:03Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: M. MikołajczykTreść komentarza: Prezes Wyczałkowski? Prezes czego? PREZES ROZPIE...LACZY PUBLICZNEJ FORSY. KRÓTKO. CIACH! Do pierdla po szybkim procesie – NIK, Sąd, Pierdel ZK Nysa. :) PS. Nikt z mieszkańców Osiedla Zwycięstwa nie prosił ARN o ten rozbuchany monitoring i Mieszkańcy mają również pytania: - Jaka firma i w jakiej kwocie (faktura za usługę) zrealizowała to konkretne zlecenie z ARN. - Kto nagrywa i przechowuje zapisy z kamer? - Kto i kiedy podpisał umowę na zgodę nagrywania i przechowywania danych z zainstalowanych kamer?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 14:54Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”
Reklamadotacje rpo
Reklama