Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 11:43
Reklama

Kto zagra na Dni Nysy 2016?

Afromental, Grzegorz Hyży, Future Folk, Pectus, Shazza, Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.
Kto zagra na Dni Nysy 2016?

/piątek, sobota wstęp 5 zł/ Wstęp wolny - dzieci do 6 roku życia i dorośli powyżej 70 roku życia za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek / niedziela wstęp wolny

Dni Miasta każdego roku przyciągają swoim rozmachem tysiące mieszkańców. Jest to dobra okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. Również ten rok będzie bogaty w gwiazdy, na scenie wystąpią min: Afromental, Grzegorz Hyży, Future Folk, Pectus, Shazza, Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Każdy będzie mógł  skorzystać z rozrywki, którą proponujemy, pośpiewać i potańczyć razem z artystami.

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u.

Zespół w swojej 11 –letniej działalności wydał 4 studyjne albumy:

„The Breakthru” (2007)

„Playing with pop”(2009)

„The B.O.M.B.” (2011)

"Mental House" (2014)

Afromental posiada na swoim koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, liczne nagrody m.in. MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę.

Zespół wystąpi z materiałem koncertowym promującym ostatni album “Mental House", którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Afromental to:

Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instr. perkusyjne).

 

 

GRZEGORZ HYŻY

 

 

Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął… przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą, gdzie nie ma już mowy o przypadkach. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Krótko po tym podpisał kontrakt płytowy z firmą Sony Music Polska.

Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży debiutuje albumem, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta.

 

 

PECTUS

 

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. Od października 2011 diametralnie zmienia się bowiem skład zespołu. 
Nowy PECTUS, to teraz wyjątkowa jedność. Tomasz Szczepanik zaprasza do współpracy trójkę młodszych braci; Marka, Mateusza i Macieja.
Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak okazuje się, że moc z którą wykonują największe przeboje PECTUS, oraz nowe kompozycje, nadają zespołowi wyjątkowego charakteru. Bardzo dobre recenzje koncertów motywują, a SIŁA BRACI, nie jest tylko sloganem. W maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie - „Dla Ciebie” (muz./sł. Tomasz Szczepanik).
PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). 
Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze.
We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem
po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii.
„Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem.
Nowy PECTUS rozbrzmiewa coraz śmielej, ciężko pracując na swój sukces.

 

 FUTURE FOLK

 

 

Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączymy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel - Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.
 
Future Folk tworzą:
 
Stanisław Karpiel- Bułecka – voc.
Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa - freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce, od lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą wielką pasją jest śpiewanie. Góral "pełną gębą".
 

Matt Kowalsky – elektronika
DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty „Code” wydany w 2009 roku w Polsce był nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz do nagrody Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc.
Pochodzi z góralskiej rodziny z Zakopanego. Od dziecka zakochany jest  w muzyce i kulturze Podhala, ale inspiracje czerpie z muzyki folkowej całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się sztuką i architekturą. Na co dzień spełnia się jako architekt wnętrz. Prowadzi swoje biuro w Zakopanem. O sobie mówi: „Muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach, które realizuję”.

 

 

 

 

Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni 

 

Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007) a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „ Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku.

Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni 

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku – Roma gdyż trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”.

Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Cygańskie Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro, Endi. Nazwa zespołu zmieniła się na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, częste występy w telewizji.

 

 

SHAZZA

Shazza, właśc. Marlena Magdalena Pańkowska (ur. 29 maja 1967 w Pruszkowie) – polska piosenkarka, niegdyś przedstawicielka nurtu disco polo, na początku XXI wieku muzyki pop i dancekompozytorka iaktorka. Znana z takich przebojów jak „Baiao Bongo”, „Bierz co chcesz”, „Egipskie noce” i „Tak bardzo zakochani”. Zdobywczyni czterech złotych płyt i dwóch platynowych, sprzedała w Polsce ponad pół miliona albumów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: j57Treść komentarza: koles myslał, że będzie tam burmistrzem dożywotnio, a potem.... choćby i potop. Woźniak to skansen PRLuData dodania komentarza: 24.11.2024, 21:16Źródło komentarza: Czy to koniec panowania Woźniaków w Otmuchowie, sprawa przetargów w prokuraturze.Autor komentarza: LucyferTreść komentarza: Szemrany gość, ma monopol na wszystkie okoliczne spotted, usuwa niewygodne komentarze, obraża ludzi, hipokrytaData dodania komentarza: 23.09.2024, 21:01Źródło komentarza: Kolejna granica lansu przekroczona - Marcin Janik promował cudze imprezy, jako własne.Autor komentarza: AKTreść komentarza: DzieciorobData dodania komentarza: 16.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Kamil Bortniczuk został ojcem po raz piąty. Ministrowi urodził się syn.Autor komentarza: JuraHuraTreść komentarza: Prawdę powiedziawszy, taki ++uj jak Prezes Wczałkosky nie ma prawa bytu w europie już. To już kur== było i kto mu na to wszystko pozwala? Jakie są wpływy na jego osobę, a jakie wypływy publicznej?Data dodania komentarza: 14.09.2024, 19:14Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: BejbyGrillTreść komentarza: Boss Wyczałkowski. Miszczunio we wchujolataniu ze wszystkimi – z prawem włącznie ;)Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:20Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”Autor komentarza: KatherinaTreść komentarza: Prezesso Particolaree interesso! Kuktas już dawno powinien siedzieć za Paczków.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 15:03Źródło komentarza: Prezes SIM opolskie do prokuratury? „Działalność na szkodę spółki”
Reklama
Reklama