Ile miejsc pracy powstanie jeszcze dokładnie nie wiadomo i będzie to zależało od ilości realizowanych kontraktów, na razie na hali są instalowane urządzenia pod planowana produkcję.
Głównym produktem TGJ grup są systemy kanalizacyjne oparte na materiale, który jest nowoczesną alternatywą dla betonu i stali. Ten materiał to polimerokwarc.
Biuro projektowe nie ogranicza się do jednej specjalizacji, możliwych zastosowań tej technologii jest wiele i to według kierownictwa firmy ma zapewnić dynamiczny rozwój fabryki w nysie. Firma jest całkowicie polska i ma wiele własnych innowacyjnych patentów.
Docelowo jeśli plany kierownictwa TGJ się powiodą zatrudnienie ma sięgnąć 100 osób, ale na to trzeba będzie trochę poczekać. Pierwsza produkcja w Nysie ruszy już za kilka tygodni, nabory pracowników już są przygotowywane, w pierwszej fazie będzie to kilkadziesiąt osób.
Jak mówi Tadeusz Gawęda pełnomocnik zarządu do spraw rozwoju przedsiębiorstwo jest zainteresowane osobami dysponującymi odpowiednia kultura techniczną.
W pierwszym okresie rozruchowym TGJ wystartuje z drobna produkcją donic i koszy na śmieci.
Za hale o powierzchni 5 tys. m2 inwestor zapłaci gminie ok pół miliona zł. środki te będą pierwszą cegiełką na spłatę obligacji przychodowych, za które został zakupiony teren po fabryce samochodów.
TGJ była jedynym oferentem w przetargu na wynajem hali, atrakcyjne w ocenie kierownictwa warunki w Nysie skłoniły firmę do przeniesienia całej produkcji z Kędzierzyna, gdzie działali dotychczas.
Pełni optymizmu przedstawiciele TGJ grup maja nadzieję na rozwój i dziś zapowiadają, że chcieliby w przyszłości wynająć dodatkowe dwa hektary na rozbudowę zakładu.
Napisz komentarz
Komentarze