Nyska Energetyka Cieplna zachęca do korzystania z usług spółki. Przyłączenie do sieci miejskiej to duża oszczędność, a także zmniejszenie emisji szkodliwych związków do powietrza. Spółka w kwietniu zakończyła inwestycję podłączenia do sieci kolejnego bloku, tym razem przy ul. Piłsudskiego.
Jak wiemy, miejska sieć cieplna nie dociera jeszcze do wszystkich odbiorców, którzy złożyli zapotrzebowanie i chęć podpięcia. Przy ocenie opłacalności w perspektywie 10-letniej, spółka musi stawiać przede wszystkim na bilans finansowy. - Nie można budować sieci ponad miarę i obciążać kosztami eksploatacji wszystkich mieszkańców – tłumaczy Prezes NEC, Czesław Foks. – Musimy dbać o wygodę Nysian, nie zapominając o kondycji spółki. W kwietniu spółka przyłączyła do sieci miejskiej kolejny blok, tym razem przy Piłsudskiego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 112 tysięcy złotych.
NEC skupia się w tej chwili na budynkach wielorodzinnych, gdzie łatwiej o amortyzację poniesionych nakładców. - Mam nadzieję, że dzięki szerokiemu dostrzeżeniu problemu smogu w naszych miastach, pojawią się dotacje na podłączenie do sieci również zabudowań jednorodzinnych, a mamy przecież takie osiedla w kilku sektorach miasta – mówi Foks.
Mowa zwłaszcza o Jędrzychowie, czy o Dolnej i Średniej Wsi, gdzie występują białe plamy na mapie usieciowienia. Wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe są w zasięgu sieci spółki, co nie oznacza konieczności wymiany starych zasobów. – Dogodną sytuacją jest gdy aktywne w ostatnich latach wspólnoty mieszkaniowe zaciągają kredyt na wykonanie instalacji wewnętrznych – tłumaczy prezes. -Czasami mamy zapotrzebowanie na poziomie niemal 100%, a po oszacowaniu kosztów przez lokatorów, średnia znacznie spada. Nasza rola kończy się na doprowadzeniu przyłącza do budynku i wykonaniu węzła cieplnego w danym budynku. Rozprowadzenie do poszczególnych mieszkań leży w gestii administratora, ale po rozbiciu na kilka lat nie są to astronomiczne koszty.
Oprócz dbania o ciepło w naszych domach, NEC w szerokim zakresie realizuje budowę segmentów do podgrzewania ciepłej wody. Dzięki temu eliminowane są niebezpieczne piecyki gazowe. – Od dachu przez komin wylotowy wprowadza się rurę do samej piwnicy, a potem przyłącza do poszczególnych mieszkań. Jest to mało inwazyjne i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony wspólnot – mówi Czesław Foks. Obecnie spółka wykonuje tego typu zlecenie w kilku punktach miasta, m.in. na osiedlu Podzamcze. Wykaz wszystkich inwestycji w mieście planowanych na rok 2018 dostępny jest na stronie necnysa.pl. Na stronie można znaleźć również szczegóły oferty na ogrzewanie z sieci miejskiej i ciepłą wodę użytkową. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Napisz komentarz
Komentarze