Ofiarę z łazienki wyciągnął jej ojciec. Na reanimację niestety było już za późno. Zgłoszenie trafiło do służb we Wtorek po godzinie 20:00. Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej. Kobietę ewakuowano z mieszkania, ponieważ poziom tlenku w przedpokoju gdzie została wyniesiona z łazienki był nadal niebezpieczny. Na zewnątrz czekał już zespół ratownictwa medycznego. Niestety 14 łatki nie udało się uratować.
Strażacy w tym samym czasie sprawdzali budynek na obecność trującego gazu. W innych mieszkaniach także stwierdzono przekroczony poziom trującego czadu. By zapobiec niebezpieczeństwu zatrucia ewakuowano 7 osób i przewietrzono budynek. Źródłem czadu najprawdopodobniej był piecyk gazowy w mieszkaniu ofiary
_____________
Źródłem czadu w mieszkaniach najczęściej są piecyki gazowe, szczególnie urządzenia strasznego typu, które nie pospadają żadnych zabezpieczeń np. Przed cofającymi się spalinami. Powodem cofania spalin może być układ ciśnień, przytkany przewód kominowy, a nawet zbyt szczelne okna np. w połączeniu z używanie okapu kuchennego podłączonego do przewody kominowego.
Metodą ograniczenia ryzyka zatrucia jest używanie czujników tlenku węgla, które trzeba umieścić np. W łazience na wysokości powozem 1 m. Alarm z pewnością ostrzeże przed groźnym tlenkiem zwanym cichym zabójcą.
Napisz komentarz
Komentarze