Internet to miejsce, w którym królują przeróżne rytuały. Do jednego z nich należy nieustanna wymiana tzw. memami. Brzmi tajemniczo. W praktyce nie jest to trudne.
Zacznijmy od tego, czym jest mem. Kiedy użyjemy mniej fachowego terminu śmieszne obrazki z Internetu, wszyscy już wiedza o co chodzi. Chociaż nie ma dokładnej definicji tego zjawiska, przyjęło się, że mem internetowy to dowolna, chwytliwa porcja informacji, która może przybrać wiele form. Stąd też memy występują pod postacią obrazków, filmików, zdań, a nawet słów. Niezależnie od kształtu i wzoru, wszystkie spełniają jeden warunek – popularności w sieci.
„Zaraźliwe wzorce” są regularnie powielane przez internautów i rozprzestrzeniane za pośrednictwem portali społecznościowych, forów internetowych czy komunikatorów. Z reguły ich żywot nie kończy się szybko, jednak często ulegają modyfikacjom – w końcu co internauta, to pomysł.
Nas najbardziej interesują memy lokalne, jak się okazuje powstaje ich całkiem sporo choć nie są powszechnie znane. Można by powiedzieć, że są odbiciem rzeczywistych aktualnych wydarzeń w krzywym zwierciadle.
Niektóre z nich są nawet publikowane w lokalnej prasie, np. gazeta fakty nyskie zaprasza anonimowych twórców zabawnych grafik do współpracy
Mimo, że wiele z nich zawiera humor nieco złośliwy nawet politycy choć wiedzą, że śmiech nie jest ich sprzymierzeńcem wyborczym, szanują twórczość anonimowych Internautów i tak jak w przypadku Kordiana Kolbiarza pozytywnie komentują memy na swój temat.
Za przykład niekończącej się kreatywności użytkowników Internetu może posłużyć kilka poniższych memów…
Dla zainteresowanych najświeższe lokalne memy, czyli śmieszne obrazki dostępne w dziale satyrycznym portalu internetowego Regionalnej Telewizji Opolskie.
Napisz komentarz
Komentarze